ecofrio.pl

Blog tematyczny o ogrodzie

Ogród

Z czym można łączyć ozdobne trawy i kiedy można je sadzić?

Z czym można łączyć ozdobne trawy i kiedy można je sadzić?

Ogród jest zazwyczaj kolorowy i pachnący. Dobrze zatem wiedzieć, z czym można łączyć różne rośliny, by wszystko wyglądało estetycznie. Należy też pamiętać, że nie wszystkie kwiatki mogą rosnąć obok siebie. Dlatego tak ważne jest wiedzieć, z czym łączyć trawy ozdobne, by pięknie rosły.

Co można sadzić obok traw ozdobnych?

Trawy ozdobne najlepiej posadzić z bylinami, tulipanami, stokrotkami czy bratkami. Obok traw ozdobnych zarówno wysokich, jak i niskich dobrze będą wyglądać rośliny średniej wielkości, które ich nie zasłonią. Bardzo dobrze ozdobne trawy wyglądają w sąsiedztwie lawendy oraz szałwii. Warto także sadzić rośliny jednoroczne obok traw ozdobnych, dzięki czemu co roku będzie można na nowo aranżować wystrój ogrodu.

Obok jakich drzew najlepiej rosną trawy ozdobne?

Bardzo dobrze sprawdza się sadzenie trawy ozdobnej obok perukowca, berberysów czy drzew liściastych takich jak klon lub dąb. Można również posadzić trawy ozdobne obok drzew iglastych.

Jak dbać o trawy ozdobne?

Większość traw podlewa się w pierwszej fazie wzrostu dość regularnie oraz w czasie długotrwałych susz. Wiosną trzeba przyciąć suche fragmenty trawy. Zazwyczaj przycina się suche pędy o kilka centymetrów. Dobrze jest też, by w okolicy trawy nie było żadnych chwastów, które mogą zabierać powierzchnię oraz dostęp do słońca. Warto też umieścić te rośliny w miejscu nieco osłoniętym od wiatru, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że dłużej przetrwają w dobrym stanie. Należy także pamiętać, że dobrze zadbane trawy ozdobne pięknie wyglądają również zimą, kiedy to inne rośliny zimują i rozkwitają dopiero na wiosnę.

Gdzie można dostać trawy ozdobne?

Trawy ozdobne można kupić w każdym sklepie ogrodniczym zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Są dostępne różne odmiany traw, dzięki czemu niektóre trawy są kolorowe. Trawy ozdobne wybiera się też pod względem wielkości.

Rośliny te znakomicie sprawdzają się praktycznie w każdych warunkach, gdy tylko mają odpowiedni dostęp do promieni słonecznych. Znakomicie ozdobią oczka wodne w ogrodzie czy rabaty. Można je także posadzić pod tarasem czy domem, by przez cały rok można było podziwiać ich rozwój. Trawy ozdobne najlepiej jest sadzić wczesną wiosną, by sadzonki lub nasiona miały czas na ukorzenienie się przed pierwszymi mrozami. Co ważne traw ozdobnych nie trzeba przykrywać zimą, nawet gdy są bardzo minusowe temperatury. Ta roślina jest bardzo wytrzymała. Ozdobne trawy potrafią pięknie wyglądać w ogrodzie przez cały rok.

Udostępnij