Strona główna
RTV i AGD
Tutaj jesteś
RTV i AGD jaki oczyszczacz powietrza kupić

Jaki oczyszczacz powietrza kupić – garść porad

Data publikacji 30 stycznia 2022


Jeśli myślimy o pozbyciu się z mieszkania smogu i innych zanieczyszczeń, zakup oczyszczacza powietrza z pewnością okaże się doskonałym rozwiązaniem. Warto zastanowić się jednak, jaki oczyszczacz powietrza kupić. Wybór jest duży, a przynajmniej kilka parametrów zasługuje na szczególnie staranną analizę.

Oczyszczacze powietrza – podstawowe informacje

Oczyszczacze powietrza to stosunkowo proste urządzenia, które najpierw zasysają powietrze, a następnie przeprowadzają je przez szereg filtrów. Dzięki oczyszczaczowi powietrze jest więc wydmuchiwane do pomieszczenia dopiero wtedy, gdy nie ma w nim już szkodliwych związków. Popularność oczyszczaczy sprawiła, że dziś możemy cieszyć się z ich imponującego wyboru. Możemy liczyć zarówno na standardowe modele sprawdzające się doskonale podczas walki ze smogiem, jak i na szerokie grono oczyszczaczy powietrza z nawilżaczem. W sprzedaży dostępne są także modele z jonizatorem, a także rozbudowane modele tworzone z myślą o osobach zmagających się z alergiami.

Oczyszczacze powietrza – kryteria wyboru

Nie ma jednego tylko kryterium wyboru, które należy brać pod uwagę zastanawiając się nad zakupem oczyszczaczy powietrza. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że wiodącą rolę odgrywa argument cenowy. Poszczególne modele charakteryzuje duża rozpiętość cenowa. Nie brakuje oczyszczaczy kosztujących 300 złotych, nic brakuje jednak i takich, za które przyjdzie nam zapłacić ponad 3000. Oczywiście, sama wysoka cena wcale nie musi być gwarancją równie wysokiej jakości, warto więc zainteresować się także przestrzenią, w obrębie której działa oczyszczacz powietrza. Te najmniej wydajne z trudnością radzą sobie nawet z 12 metrami sześciennymi, najlepsze będą jednak efektywne nawet na siedem razy większej przestrzeni. Tu warto pamiętać o tym, że jeden oczyszczacz powietrza sprawdza się w jednym pomieszczeniu. Nawet drogi sprzęt może mieć problem z oczyszczeniem całego mieszkania.
Kwestią, która wymaga przeanalizowania jest także rodzaj filtrów, jakie zastosował producent oczyszczaczy. Przeważnie mamy do czynienia z potrójnym system filtracji z filtrem wstępnym, cząsteczkowym oraz węglowym. Najważniejszym jest zabezpieczenie środkowe, warto więc stawiać na jego jak najwyższą jakość. Jeśli oczyszczacz ma pracować w nocy, przed zakupem warto upewnić się również, że jego praca nie będzie za głośna. Producenci zwykle podają ją w decybelach, bardziej nowoczesne modele pracują jednak w kilku trybach. Pozwala to na ograniczenie ich głośności właśnie w godzinach nocnych.

Budowa lub remont domu

Redakcja ecofrio.pl

Witamy na Ecofrio - blogu tematycznym poświęconym wnętrzom. Znajdziesz tu treści tworzone przez naszą redakcje, składającą się z pasjonatów wnętrz, ogrodów i nowinek technicznych. Mamy nadzieję, że zaciekawią Cię dostępne tu inspiracje, porady dotyczące pielęgnacji roślin, aranżacji wnętrz i doboru odpowiednich akcesoriów ogrodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?