ecofrio.pl

Blog tematyczny o ogrodzie

Dom

Nowoczesny kominek narożnikowy – efektowne dopełnienie wystroju wnętrza salonu

Nowoczesny kominek narożnikowy – efektowne dopełnienie wystroju wnętrza salonu

Kominek jest w domu dodatkowym źródłem ciepła. Jednocześnie, widok płonącego w jego wnętrzu drewna wprowadza w pomieszczeniu nastrojową atmosferę. Instalacja ta ma również znaczny potencjał dekoracyjny. Kominek jest efektownym elementem aranżacji wnętrza. Szczególnie klimatyczne są kominki narożnikowe, umieszczane w rogu salonu. Przez dwustronnie rozmieszczone szybki można widzieć palenisko z dwóch stron, co podkreśla trójwymiarowość ognia.

Aranżacja salonu z kominkiem w roli głównej

Salon jest miejscem rodzinnych spotkań i przyjmowania gości. Widok płonącego ognia wywołuje przyjemne skojarzenia ze swojskim domowym ciepłem. Obudowę wkładu kominkowego można dostosować do ogólnego wystroju pomieszczenia. W stylu klasycznym lub retro, kominki mogą mieć bogato zdobioną obudowę; z gzymsami, kolumienkami i różnymi elementami w formie płaskorzeźb. W kominku nawiązującym do motywów góralskich lub rustykalnych dominują bloki kamienne i surowe drewno. Do pomieszczenia zaaranżowanego w stylu loftowym pasuje obudowa z surowej, czerwonej cegły. W stylu nowoczesnym stosowane są proste bryły o gładkiej powierzchni.

Nowoczesne rozwiązania

Dawniej umieszczano kominki pośrodku głównej ściany, ponieważ palenisko było widoczne tylko od strony frontowej. Nowoczesne kominki narożnikowe mają palenisko zamykane przeszklonymi drzwiczkami w kształcie litery L. Dzięki temu kominek może stanąć w rogu pokoju, przez co nie ogranicza miejsca na ustawienie umeblowania i innych elementów wystroju. Kominki narożnikowe wyposażone są we wkłady kominkowe narożne, które umożliwiają obserwowanie płonącego ognia z dwóch stron. Stwarza to dowolność aranżacyjną, ponieważ drzwiczki mogą być otwierane:

  • na stronę lewą,
  • na stronę prawą,
  • podnoszone do góry.

Wkłady kominkowe narożne dostępne na stronie https://www.komineo.pl/wklady-kominkowe-narozne mają nowoczesną, dwupłaszczyznową konstrukcję.

Bezpieczne ciepło w domu

Wszystkie części wkładu kominkowego narożnego są wykonane z tworzyw odpornych na wysokie temperatury. Elementy odprowadzające spaliny do komina są trwale zespolone, co jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa użytkowania. Głównym walorem nowoczesnych kominków narożnikowych są przejrzyste i szczelnie zamykane drzwiczki, wykonane ze szkła żaroodpornego. Zamknięte palenisko uniemożliwia przedostawanie się do pomieszczenia dymu. Kominki narożnikowe zamknięte są też bezpieczne z tego względu, że nie wypadną z paleniska na zewnątrz płonące kawałki drewna, iskry, sadza lub popiół. Warto zatem wyposażyć swój salon w nowoczesny kominek narożnikowy, który oprócz funkcji grzewczej zapewnia bezpieczeństwo i wspaniałe wrażenia wizualne.

 

Udostępnij