Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria ozdoby na ściany

Wybieramy ozdoby na ściany inne niż obrazy

Data publikacji 30 stycznia 2022


Jeszcze nie tak dawno jedynymi powszechnie uznawanymi ozdobami ściennymi były obrazy. Do dziś w sieci nie brakuje zresztą poradników skupiających się na tym, jak wybierać te najciekawsze i dopasowywać do siebie. Dziś jednak jesteśmy bardziej wymagający. Często staramy się odchodzić od tego, co typowe na rzecz bardziej nietuzinkowych rozwiązań. Wówczas, gdy w grę wchodzą ozdoby na ścienny, jest to szczególnie dobrze widoczne.

Drewno i metal na ścianie

Jeśli klasyczne obrazy wydają się nam zbyt typowym rozwiązaniem, możemy sami stworzyć prawdziwe dzieło sztuki odwołując się do drewna oraz stwarzanych przez nie możliwości. Tak naprawdę, potrzebne są nam jedynie płytki wykonane z tego materiału. Jeśli obłożymy nimi choćby fragment ściany, efekt końcowy z pewnością nas usatysfakcjonuje. Będziemy mieli do czynienia z eleganckim i stylowym rozwiązaniem, współczesnym, a jednocześnie przyjemnym w odbiorze właśnie ze względu na swoją naturalność.
Jeśli nasze wnętrze ma już przynajmniej kilka elementów drewnianych, powinniśmy zainteresować się dekoracjami na ścianę wykonanymi z metalu. I dzięki niemu można stworzyć przestrzenne, graficzne kompozycje, które są w stanie idealnie zastąpić obraz w jego klasycznym wydaniu. Co ciekawe, ozdoby na ściany wykonane z metalu są dziś już na tyle popularne, że w coraz większej liczbie sklepów można znaleźć ich gotowe wersje. Jest to znakomita wiadomość dla osób marzących o mniej niekonwencjonalnych rozwiązaniach, a jednocześnie obawiających się, że nie mają talentu niezbędnego, aby je stworzyć.

Naklejki ścienne i dekoracje z betonu

Naklejki ścienne nie są z pewnością mało znanymi elementami ozdobnymi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że do niedawna kojarzono je przede wszystkim z pokojami dziecięcymi. Dziś są dostępne w sprzedaży także w swojej bardziej „dorosłej” wersji, dzięki czemu mogą pojawić się także w salonie. To szybko, a jednocześnie prosty sposób na radykalną zmianę sposobu, w jaki postrzegana jest ściana. Proste jest zresztą nie tylko ich zakładanie, ale i ściąganie. Naklejki nie prowadzą też do uszkodzenia ściany, co jest dobrą wiadomością dla osób wynajmujących mieszkania.
Także beton zwraca na siebie uwagę wszystkich tych osób, którym marzy się niekonwencjonalny wygląd ścian w salonie. Jeszcze kilkanaście lat temu dekoracje z betonu uważano za przesadnie surowe obawiając się, że pozbawią salon przytulnej atmosfery. Dziś beton pojawia się coraz częściej i powoli staje się jednym z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych. Szczególnie popularne są dostępne w wielu sklepach betonowe dekory 3D.

Budowa lub remont domu

Redakcja ecofrio.pl

Witamy na Ecofrio - blogu tematycznym poświęconym wnętrzom. Znajdziesz tu treści tworzone przez naszą redakcje, składającą się z pasjonatów wnętrz, ogrodów i nowinek technicznych. Mamy nadzieję, że zaciekawią Cię dostępne tu inspiracje, porady dotyczące pielęgnacji roślin, aranżacji wnętrz i doboru odpowiednich akcesoriów ogrodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?