ecofrio.pl

Blog tematyczny o ogrodzie

Akcesoria

Przydatne akcesoria kuchenne

Przydatne akcesoria kuchenne

Wielu osobom wydaje się, że wyposażenie kuchni to tylko i wyłącznie duże i poważne sprzęty, takie jak patelnie, garnki czy też profesjonalne noże. Jak się jednak okazuje, wiele z tych rzeczy może okazać się zupełnie nieprzydatnymi do niczego, jeśli nie posiada się w kuchni odpowiednich akcesoriów kuchennych. Jakie zatem akcesoria kuchenne warto mieć?

Szatkownica do warzyw

Jedną z ciekawszych propozycji, które powinny się znaleźć w każdej kuchni, jest specjalna szatkownica. Jest to ciekawy dodatek, który najczęściej przyjmuje postać deseczki z umieszczonymi na niej ostrzami. Dzięki temu, gdy przesuwa się owoce lub warzywa po deseczce, trafiają one na noże, które kroją je na cienkie plasterki. Jest to niezwykle przydatny gadżet, który znacznie ułatwia codzienne krojenie różnych produktów. Szatkownica jest tania, lekka, mała i łatwa w przechowywaniu.

Deski do krojenia

Kolejnym bardzo ważnym elementem każdej kuchni są bez wątpienia deski do krojenia. To właśnie one umożliwiają wygodne, a co najważniejsze bezpieczne dla blatu lub stołu pokrojenie na nich określonego rodzaju produktów począwszy od zwykłego chleba, po sery, szynki czy też owoce i warzywa.
Jeśli wybiera się deski dokrojenia, w pierwszej kolejności warto się przyjrzeć temu, jaki będzie ich rozmiar. Na rynku da się bowiem znaleźć niewielkie deseczki używane do krojenia owoców, jak i również te duże, które przeznaczone są np. do krojenia na nich chleba.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest określenie tego, z jakiego materiału deska ma być zrobiona. Można bez trudu nabyć model drewniany, lecz również klasyczny metalowy, a nawet marmurowy.

Rękawice kuchenne

Każdy kucharz, nawet ten zupełnie amatorski wie, że kuchnia opiera się na wysokich temperaturach. W kuchni się smaży, gotuje czy też piecze. Powoduje to, że ma się cały czas do czynienia z wysoką temperaturą i nagrzewającymi się naczyniami. Oczywiście często jest to sporym utrudnieniem, gdy trzeba np. wyjąć z piekarnika formę z ciastem. Co w takiej sytuacji zrobić?
Jak można się łatwo domyślić, idealnie w tym wypadku sprawdzają się różnego rodzaju rękawice ochronne. Wykonane są one z grubego, odpornego na wysokie temperatury materiału, który nie tylko rewelacyjnie chroni dłonie przed gorącem, lecz również świetnie się prezentuje. Dzięki takim rękawicom nie bez większego problemu można wyjmować i podnosić różne gorące naczynia. Co więcej, dzięki ładnemu wyglądowi i często bardzo ciekawym wzorom nadrukowanym na takich rękawicach, stanowią one ciekawą dekorację każdej kuchni. Jest to jeden z tych akcesoriów kuchennych, które z całą pewnością obowiązkowo powinno się mieć.

Udostępnij