Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom rośliny przed wejściem do domu

Jak wybrać rośliny, które posadzimy przed wejściem do domu?

Data publikacji 31 stycznia 2022


Rośliny przed wejściem do domu to wizytówka każdej posesji. To dzięki nim odwiedzający nas goście będą zachwyceni ogrodem. Warto przyłożyć się do zaprojektowania przydomowego ogródka. Jak wybrać rośliny, które będą zachwycające i jednocześnie łatwe w uprawie?

Hortensja – królowa ogrodu

Część ogrodu przed domem często jest niewielka. Wymaga małej ilości roślin, ale za to bardzo charakterystycznych, które zwracają na siebie uwagę. Właśnie taka jest hortensja, która jest niezwykle dekoracyjna.

Hortensje nie są trudne w uprawie. Trzeba jednak dokładnie zaplanować na jaką roślinę się zdecydujemy, gdyż to od wybory gatunku hortensji zleży sposób jej pielęgnacji.

Hortensje jednoroczne są łatwiejsze w hodowli. Kwiaty wyrastają na pędach tegorocznych więc nie istnieje niebezpieczeństwo, że pąki przemarzną i hortensja nie będzie cieszyła naszych oczu licznymi kwiatami.

Hortensje mają bardzo bogatą kolorystykę. Znajdziemy kwiaty różowe, białe, zielone, a nawet niebieskie.

Dekoracyjne trawy

Jako rośliny przed wejściem do domu pięknie będą sprawdzały się trawy, które są wyjątkowo eleganckie i dekoracyjne.

Trawy idealnie komponują się z nowoczesną architekturą dlatego można je wykorzystać do dekoracji ogrodu, który jest minimalistyczny i surowy. Warto również zadbać, by oświetlenie traw było odpowiednie.

Wybierając minimalistyczne kule świetlne ułożone na ziemi uzyskamy niesamowity efekt.

Drzewa i krzewy

Rośliny przed wejściem do domu nie powinny być duże i rozłożyste, gdyż w krótkim czasie mogą zakłócić ciąg komunikacyjny. Ścieżki będą zarośnięte i niewygodne.

Wybierając rośliny, które zasadzimy przed domem należy skoncentrować się na karłowatych drzewkach oraz krzewach, które są płożące. Dzięki temu przestrzeń będzie elegancka i uporządkowana.

Ciekawym wyborem są również rośliny zimozielone. Ostrokrzew ze swoimi czerwonymi owocami będzie wyglądał przepięknie. Bukszpan jest bardzo wygodny, gdyż bez problemu można go ciąć i formować, by osiągnął kształt i wielkość jaka będzie odpowiednia do naszego ogrodu. Barwinek pospolity zachwyca fioletowymi kwiatuszkami, którymi możemy cieszyć się od maja aż do września. Warto również pamiętać o różaneczniki, popularnie nazywanym rododendronem. Ma on wiele, barwnych odmian. Trzeba jednak pamiętać, że jest to krzew, który nie jest łatwy w hodowli.

Uzupełnieniem krzewów będą niewielkie byliny, które można posadzić przy krzewach lub pod drzewkami. Funkie, żurawki, rozchodniki, paprocie czy bergenie są łatwe w uprawie i jednocześnie dekoracyjne.

Budowa lub remont domu

Redakcja ecofrio.pl

Witamy na Ecofrio - blogu tematycznym poświęconym wnętrzom. Znajdziesz tu treści tworzone przez naszą redakcje, składającą się z pasjonatów wnętrz, ogrodów i nowinek technicznych. Mamy nadzieję, że zaciekawią Cię dostępne tu inspiracje, porady dotyczące pielęgnacji roślin, aranżacji wnętrz i doboru odpowiednich akcesoriów ogrodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?